ФК Русе и МФК Спартак (Вн) с победи в третия кръг от Националната лига по плажен футбол

ФК Русе записа втора победа в Mussala Национална лига beach soccer, като надигра Верея (Стара Загора) с 9:5 в мач от третия кръг. Мачовете днес и утре са именно в крайдунавския град. Гостите успяха да поведат чрез Ради Стайков в 4-ата минута, но русенци обърнаха до 3:1 чрез Мартин Рачев, Живко Парашкевов и Мартин Недков. Ради Стайков и А. Тончев изравниха за Верея, а Недков направи 4:3 с второто си попадение. Ради Стайков отново възстанови равенството, но оттук до края домакините играха много по-добре и заслужено стигнаха до успеха. Парашкевов заби още три гола, а Огнян Брайнов и Мартин Недков - по един. За старозагорци Ради Стайков отбеляза още едно попадение, като вече във втори мач на тима си се разписва по четири пъти.
Шампионът МФК Спартак записа убедителна победа с 13:0 над новака Атлетик (Каблешково). Варненци вкараха само един гол през първата третина, който бе дело на капитана Калоян Цветков. През втората част паднаха пет попадения, а в заключителните 12 минути - още седем. Филип Филипов бе над всички, разписвайки се пет пъти. Четири гола добави Севдалин Стайков, Цветков вкара общо два, а по веднъж противниковата врата поразиха Кристиян Тодоров и Георги Димитров.Така спартаклии вече са с три победи от три мача, като головата им разлика до момента е 37:7.

Утре Русе играе с Атлетик (Каблешково) в 9,45, Верея излиза срещу Любимец-13 в 11,00 ч., а в 12,15 ч. Спартак играе със Свети Никола (Бургас).