Бурята прекрати и мача на Царско село със Спортист (Своге)

Царско село победи Спортист (Своге) с 2:0 в първата си контролна среща преди подновяването на шампионата. Мачът бе прекратен в 70-ата минута заради сериозна буря и дъжд, който се изля над стадион „Арена Царско село“

В срещата се включиха някои футболисти, които се намират на проби. В това число влизат трима французи – Мохамед Брахими, Салиф Сисе и Аксел Гиеру. На проби се намират още Васил Божинов и Максим Киров. Дебют за Царско село направи Борис Галчев.
Двете попадения отбеляза Салиф Сисе в 10-ата и в 27-ата минута. Първо той получи подаване от Христов и засече топката в мрежата на съперника. Малко по-късно Мохамед Брахими даде добър пас на Сисе и той реализира с глава.
Малко преди края на полувремето Борис Галчев направи страхотно центриране в наказателното поле и Шарлестон игра с глава, но Стефано Кунчев спаси.
През второто полувреме Ивайло Марков нацели гредата след мощен шут от около 30 метра.
Главният съдия Георги Николов взе решение за прекратяване на срещата в 70-ата минута, след като времето не позволяваше мачът да се доиграе.

ЦАРСКО СЕЛО – СПОРТИС СВОГЕ 2:0

1:0 Сисе (10),