Берое шамароса четири пъти ЦСКА 1948 (видео+снимки)

Отборът на Берое победи с 4:0 ЦСКА 1948 в контролна среща, играна в Стара Загора. Заралии показаха, че са значително по-опитният тим към момента и се възползваха максимално от създадените възможности пред съперниковата врата. Гаюс Макута и Ибрахима Конте отбелязаха по два гола, за да оформят крайния резултат. Двубоят бе предаван пряко в ефира на Sportal TV и Sportal.bg.

Резултатът бе открит от домакините в 17-ата минута. Иван Минчев открадна от Васил Шопов топката в половината на ЦСКА 1948 и след като напредна към наказателното поле подаде отлично към Гаюс Макута, който бързо обработи кълбото и реализира.

Малко по-късно Берое отново реализира. Отново грешка в половината на гостите и заралии се възползваха. Ибрахима Конте получи топката и с мощен шут от границата на наказателното поле прониза за втори път Даниел Наумов.

В 57-ата минута резултатът вече бе 3:0 в полза на домакините. Макута се озова сам срещу вратаря и хладнокръвно покачи с трето попадение.

В 64-ата минута дойде и четвъртото попадение за Берое. Алиун Фал бе съборен в наказателното поле от Симеон Петров и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Конте и прониза отново вратата на “червените”.

59 Берое - ЦСКА 1948
В последните минути на мача двата тима направиха доста смени, като ЦСКА 1948 имаше възможност да намали резултата на два пъти, но първо удар на Галин Иванов бе спасен от Християн Василев, а след това Денислав Александров пропусна от добра позиция. В самия край на срещата пък Марио Топузов остана очи в очи с Василев, но не успя да го преодолее.

БЕРОЕ 4:0 ЦСКА 1948
1:0 Макута (17)
2:0 Конте (20)
3:0 Макута (57)
4:0 Конте (64-д)