Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

България U17 отстъпи на Септември U19 в контрола

Националният отбор по футбол за юноши до 17 години загуби с 1:2 от Септември U19 в контролен мач, който се игра тази сутрин на базата в "Бояна".

Националите със селекционер Йордан Петков бяха на лагер от понеделник, който завърши с днешната проверка. Това бе част от подготовката на тима за предстоящите в края на октомври европейски квалификации. България (2004) е в група с Хърватия, Босна и Херцеговина и Лихтенщайн. Хърватия е домакин на квалификациите.

Септември поведе в 12-ата минута, когато след центриране в наказателното поле Крис Вълчинов прати топката в мрежата. Защитниците в бяло опитаха да се изтеглят за засада, но такава не беше отсъдена и столичани поведоха.

Националите имаха възможност да изравнят в средата на полувремето, когато Николай Арахангелов намери Красиан Колев, но ударът на последния бе спасен от вратаря на Септември Петър Мильотев.

В 36-ата минута България изравни. Капитанът Никола Илиев получи в наказателното поле, напредна и преодоля стража за 1:1.

Малко по-късно Йоан Борносузов пропусна да се разпише след удар с глава, топката излезе в аут.

В началото на втората част Септември имаше две добри ситуации. Последваха и няколко пропуска на националите.

Никола Илиев проби отляво и подаде към Георги Атанасов. Изстрелът му бе отразен от Борислав Иванов. Малко по-късно удар на Георги Чорбаджийски също бе спасен от вратаря на Септември.

В 65-ата минута Борис Димитров пропусна отлична възможност за България. Той получи пас от Георги Атанасов, но не успя да преодолее стража на Септември. Димитров опита добавка с глава, вратарят улови.

В 75-ата минута Стоян Стоичков от състава на Септември отправи далечен удар, а Пламен Андреев спаси.

Шест минути преди края Крис Вълчинов имаше много добра възможност за втори гол, но сам срещу вратаря не успя да се разпише.

В последната 90-а минута Стоян Стоичков с удар от дистанция донесе победата на Септември.

България U17 - Септември U19 1:2 (1:1)

0:1 Крис Вълчинов (12), 1:1 Никола Илиев (36), 1:2 Стоян Стоичков (90)

България U17: Давид Борисов, Виктор Атанасов, Денис Динев, Валентин Петров, Никола Църовски, Теодор Андреев, Николай Арахангелов, Никола Илиев-капитан, Йоан Борносузов, Красиан Колев, Николай Златев (Иван Иванов, Теодор Иванов, Пламен Андреев, Божидар Костадинов, Борис Димитров, Йоан Лозанов, Георги Чорбаджийски, Георги Атанасов)

Селекционер: Йордан Петков

Септември U19: Петър Мильотев, Илиян Токев, Теодор Цветанов, Николай Стойчев, Васил Бакалов, Александър Виденов, Стоян Стоичков, Евгени Илиев, Крис Вълчанов, Мартин Тодоров-капитан, Мартин Харизанов (Борислав Иванов, Валери Попов, Александър Марков, Димитър Величков)

Треньор: Иван Гешев