100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Милан и Аталанта продължиха впечатляващите си серии (видео)

Отборите на Милан и Аталанта не успяха да се победят в първа среща от 36-ия кръг на Серия "А". Мачът завърши 1:1. Точен за домакините беше Хакан Чалханоолу от пряк свободен удар в 14-ата минута. Малко по-късно Джанлуиджи Донарума спаси дузпа, изпълнена от Руслан Малиновски, а в 34-ата минута Дуван Сапата изравни.

Съперниците са сред тимовете в най-добра форма след подновяването на сезона и продължават да нямат загуба в този период. "Росонерите" не можаха да изместят Рома от 5-ото място в класирането, но имат аванс от 4 точки пред Наполи, а "бергамаските" са втори след шампиона Ювентус, на 2 точки пред Интер и на 3 пред Лацио.

Милан искаше да вземе реванш за позорното 0:5 на "Атлети Адзури д'Италия" в края на декември. Аталанта пък се стремеше да се доближи до 100-те гола през кампанията. До момента футболистите на Джан Пиеро Гасперини са поразили противниковите врати 96 пъти.
Наставникът на Милан Стефано Пиоли заложи в стартовия състав на Матео Габия и Лукас Билия, които съвсем не са сред основните играчи на "червено-черните". Габия действаше в центъра на защитата до Симон Кяер, а Билия партнираше в средата на терена на Франк Кесие. Като ляв бек започна Диего Лаксалт, а зад Златан Ибрахимович бе триото Анте Ребич, Хакан Чалханоолу и Алексис Салемакерс.
Аут заради наказания бяха Тео Ернандес и Исмаел Бенасер, а капитанът Алесио Романьоли е контузен.
Въпреки че Луис Муриел отбеляза победния гол срещу Болоня, той остана на пейката, а атаката на Аталанта водеше Дуван Сапата, подкрепян от Алехандро Гомес и Руслан Малиновски.
В защитата Матия Калдара замени бившия футболист на Лудогорец Хосе Луис Паломино, а по двата фланга играеха Робин Госенс и Ханс Хатебур. Ремо Фройлер и Мартен де Роон бяха двойката вътрешни халфове.
Двубоят започна динамично и с постоянни атаки към двете врати. Ден Роон и Алехандро Гомес стреляха неточно към вратата на Донарума, а Милан успя да поведе от статично положение благодарение на Чалханоолу. Турският национал изпълни перфектен пряк свободен удар и завари неподготвен стража на Аталанта Пиерлуиджи Голини.
В 24-ата минута Билия направи голяма глупост, като настъпи в наказателното поле Малиновски, който вече нямаше шанс да играе с топката. Реферът Даниеле Довери първоначално подмина ситуацията, но след като я прегледа с ВАР, посочи бялата точка. Потърпевшият Малиновски се нагърби с изпълнението, но Донарума спаси удара на украинеца.
В 34-ата минута гостите все пак стигнаха до изравнително попадение. Атаката се разви през центъра, а поредица от рикошети пратиха топката в Сапата, който използва физиката си, за да си намери позиция за удар и той беше точен - 1:1.
Второто полувреме премина равностойно и предложи доста по-малко интригуващи моменти. Най-близо до гол беше Джакомо Бонавентура, но влезлият като резерва халф на Милан уцели гредата.
Аталанта съхрани повече физически сили за последните минути, но няколко потенциално добри атаки на тима от Бергамо се провалиха след неточни подавания.
В следващия кръг отборът на Гасперини ще гостува на Парма, а после приключва кампанията си с мач срещу Интер, който може да реши събата на второто място.
На Милан предстоят гостуване на Сампдория и домакинство на Каляри.