Удинезе отложи празненствата на Ювентус (видео)

Удинезе спря Ювентус, който още днес можеше да си осигури титлата. Отборът на Лука Готи спечели с 2:1 в Удине, след като постигна обрат през второто полувреме. Де Лихт откри резултата малко преди почивката. Несторовски изравни в 52-ата минута, а в самия край Фофана донесе успеха на домакините.

След загубата "бианконерите" имат аванс от шест точки пред Аталанта на върха три кръга преди края. Малцина се съмняват, че тимът на Сари ще стигне до титлата, но формата на отбора притеснява феновете. Днес Юве записа втора загуба в последните си пет мача, в които има само един успех.

Удинезе пък взе изключително ценна победа в борбата за оцялаване и вече седем точки го делят от зоната на изпадащите.

Ювентус имаше по-голям контрол върху топката от самото начало. Първият изстрел на Кристиано Роналдо дойде още в четвъртата минута, но топката отиде право в ръцете на Мусо. Много рано обаче Удинезе можеше да поведе. След центриране на Сема Данило отклони топката към собствената си врата и тя се удари в гредата.
Домакините, които се борят за оцеляване в Серия А, опитваха стоят равностойно, но сами си усложняваха задачата с грешки в защита. Вратарят им трябваше да спасява топка, отклонена от съотборник, но се справи не се стигна до автогол. Мусо често имаше работа и следващата му изява бе да отрази по отличен начин удар от воле на Дибала.
Роналдо не бе далеч от откриване на резултата в 26-ата минута. Той стреля силно от дистанция, но топката мина покрай вратата. Три минути преди почивката Юве нанесе своя удар и той дойде от изненадващо място. Де Лихт откри резултата с далечен удар. Топката стигна до холандския бранител след изчистване, той напредна и с нисък, но много прецизен изстрел матира защитата и вратаря.
Домакините започнаха амбицирано втората част, доминираха за кратък период и в 52-ата минута. Сема проби отляво и прати великолепно центриране в наказателното поле, а Несторовски с летящ плонж заби топката в мрежата.
Отборът на Маурицио Сари постепенно си върна известен контрол и играеше повече с топката, но не успяваше да намери най-добрия си ритъм. Роналдо нямаше ден, като следващия му удар също не намери целта.
"Бианконерите" натиснаха в последната част на мача, но това освобождаше пространства за контраатаки на домакините. Юве стигна до няколко центрирания, които не доведоха до нищо.
В допълнителното време Удинезе се възползва от изнасянето на съперника в предни позиции. Фофана получи топката в полето на гостите. Той напредна, справи се с няколко защитника на съперника, освободи се от Де Лихт и не остави шансове на Шчесни.
УДИНЕЗЕ - ЮВЕНТУС 2:1
0:1 - Де Лихт (42)
1:1 - Несторовски (52)
2:1 - Фофана (92)