Лече се хвана за сламка и изпрати Бреша в Серия "Б"

Лече спечели с 3:1 домакинството си на Бреша от 35-ия кръг на Серия "А". Двубоят противопостави два от отборите под чертата, които се борят със зъби и нокти за оцеляването си в елита. С този успех домакините се хванаха за сламка и все още имат надежда за спасение. За гостите всичко приключи с днешното поражение и те вече са вторият сигурен изпадащ в Серия "Б" след СПАЛ 2013.

Лече започна мощно мача и взе преднина от два гола. В 22-ата минута Джанлука Лападула се разписа с глава след центриране от фаул, а в 33-ата минута отново той бе на точната позиция, когато вратарят на Бреша Йесе Йоронен изби топката в краката му, за да довкара отблизо за 2:0.

В 63-ата минута Бреша върна за кратко интригата в двубоя. При едно центриране от корнер се стигна до страхотно разбъркване в наказателното поле и Даниеле Десена отправи удар, който се озова във вратата за 2:1.

В 70-ата минута обаче домакините сложиха точка на спора. Панагиотис Тахцидис отне в средата на терена и пусна пас на скорост за Рикардо Сапонара, който напредна, финтира защитник и отбеляза за 3:1.

Така Лече остава на 18-ата позиция с 32 точки, като изостава на 4 от спасителното 17-о място, което в момента се заема от Дженоа. Бреша пък окончателно се сбогува с елита, заемайки 19-ата позиция с 24 точки.