Дженоа спечели дербито със Сампдория и е все по-близо до спасението (видео)

Дженоа постигна изключително ценна победа с 2:1 срещу Сампдория в дербито между двата тима от 35-ия кръг на Серия "А". Успехът бе важен за "Грифоните" първо, защото бе срещу вечния градски съперник и второ, защото приближи още повече отбора до спасението.

Дженоа поведе в резултата в 22-ата минута, когато получи дузпа в своя полза за нарушение срещу Горан Пандев в наказателното поле, а Доменико Кришито реализира наказателния удар за 0:1.

Сампдория обаче се върна в мача само десет минути по-късно. Шут на Карол Линети бе блокиран от защитник, но кълбото стигна до Маноло Габиадини, който без забавяне го прати в мрежата за 1:1.

В края на първото полувреме гостите можеха отново да си върнат преднината, но гол на Лукас Лерагер бе отменен заради засада след намесата на ВАР.

Все пак "Грифоните" успяха да стигнат до победата в 72-ата минута, когато Филип Ягиело отне топката от играч на Самп и намери Лерагер на ъгъла на пеналта, а датчанинът без забавяне стреля във вратата, като този път голът му бе напълно редовен за 1:2.

Така Дженоа се поздрави с успеха и събра актив от 36 точки на 17-ата позиция, като направи нова важна крачка към спасението. Сампдория пък остава на 14-ото място с 41 точки.