Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Манчестър Юнайтед не успя да победи, но се доближи на точка от заветната цел (видео)

Манчестър Юнайтед има нужда от точка в гостуването си на Лестър в последния кръг на Премиър лийг, за да си осигури участие в Шампионската лига през следващия сезон. Тази вечер "червените дяволи" завършиха 1:1 с Уест Хам на "Олд Трафорд", благодарение на което не само влязоха в топ 4, а в този момент са и пред Челси заради по-добрата си голова разлика от лондончани, които по-късно гостуват на Ливърпул. Селекцията на Оле Гунар Солскяер изигра слаб мач и изоставаше в резултата на почивката, след като получи гол от дузпа, отсъдена заради изключително нелепа проява на Пол Погба. Микейл Антонио (45+2) бе точен от бялата точка. Мейсън Грийнууд (52) изравни, но след това Юнайтед не направи нищо, за да спечели двубоя. С тази точка Уест Хам пък си гарантира и математически оставането в Премиър лийг.

Не се оправдаха предположенията, че Оле Гунар Солскяер може да извади Давид Де Хеа от титулярния състав. Испанецът отново стартира, въпреки че направи сериозни грешки в полуфинала за ФА Къп срещу Челси, който Юнайтед загуби с 1:3 и по този начин прекъсна серията си от 19 поредни срещи във всички турнири без поражение. Пол Погба, Антони Марсиал и Мейсън Грийнууд се завърнаха сред 11-те, а Тимъти Фосу-Менса също получи шанс за сметка на Аарън Уан-Бисака, който остана на пейката за началото.
Мениджърът на Уест Хам Дейвид Мойс, който се завърна на "Олд Трафорд", не направи никакви промени в сравнение със състава, който започна при победата над Уотфорд в предишния кръг.
Още в третата минута домакините създадоха нелоша възможност. Бруно Фернандеш намери Марсиал отдясно, след което французинът стреля много добре по диагонала, но Фабиански изби.
"Чуковете" в началото се бяха прибрали дълбоко в своята половина и "червените дяволи" владееха топката в 80% от времето, но многоходовите атаки на домакините не носеха никакви опасности пред вратата на Фабиански. Лондончани пък се стараеха да стигат при своите нападения до корнери пред вратата на Де Хеа, но и от тези статични положения не последва нищо. След средата на първото полувреме обаче "чуковете" изравниха играта и намалиха значително предимството на домакините по отношение на владеенето на топката.

Фабиански спаси един изстрел на Рашфорд, а пробив на Брендън Уилямс отляво създаде суматоха в наказателното поле на гостите, след което се получи рикошет в Диоп. Гийнууд стреля, но ударът му бе блокиран от Огбона.
В края на полувремето едно центриране отдясно стигна до Антонио, който опита изстрел с глава, топката рикокшира в Линдельоф и се озова в ръцете на Де Хеа.
В добавеното време на първата част Поп Погба се изяви по изключително нелеп начин, след като вдигна двете си ръце, за да предпази лицето си при един удар на Райс. След намесата на ВАР съвсем правилно бе отсъдена дузпа в полза на Уест Хам. Антонио я изпълни хладнокръвно за 0:1.
На почивката Солскяер замени Фосу-Менса с Уан-Бисака.
Скоро след подновяването на играта Юнайтед изравни. Грийнууд направи двойно с Марсиал на границата на наказателното поле, след което стреля в близкия ъгъл - 1:1.
Изравнителният гол обаче не смути гостите, които продължаваха да търсят победата. В 62-рата минута Де Хеа трябваше да показва класа и го направи, след като изби удар на Боуен, след който топката рикошира в Уилямс. Малко по-късно Райс стреля много добре от границата на наказателното поле, но топката профуча в близост до левия ъгъл на вратата на домакините. Много активен в състава на "чуковете" след почивката бе Боуен, който тормозеше отбраната на "червените дяволи" със своята скорост.
Тимът на Солскяер пък така и не успя да създаде нито една сериозна опасност след изравнителния гол.