ЦСКА (М) си свърши работата, но не дочака грешка на прекия конкурент (видео)

С попадения на Георгий Шенников и Иван Обляков ЦСКА (Москва) се наложи с 2:0 над Тамбов в последния кръг на РПЛ. Успехът стигна на "армейците" само за 4-ото място в крайното класиране и квота за Лига Европа, защото третият Краснодар не допусна грешка срещу Ахмат. Тамбов финишира сезона на 13-а позиция.

ЦСКА беше в сериозна криза и Виктор Гончаренко подаде оставка, но след това реши да остане начело на отбора и "армейците" направиха серия от победи, която ги върна в битката за челните места. В предишния си мач обаче тимът загуби драматично дербито с Локомотив (Москва), а с това и шанса да завърши на второто място и да се класира директно за групите на ШЛ.

За Тамбов двубоят на "ВЕБ Арена" не беше от голямо значение, но при определено развитие на мачовете от кръга новаците можеха да се изкачат на 12-ото място.
Капитанът на ЦСКА Игор Акинфеев записа своя мач номер 457 в елита и измести от второто място по този показател в клубната ранглиста настоящия наставник на Зенит Сергей Семак. Пред 34-годишния страж остава само бившият му съотборник Сергей Игнашевич.
ЦСКА стартира силно и Никола Влашич изскочи сам срещу Гиорги Шелия, но не съумя да го преодолее. В 26-ата минута Фьодор Чалов отклони топката към Шенников, който с мощен шут под гредата откри резултата. В самия край на полувремето Георгий Мелкадзе удари с лакът Константин Марадишвили, което означаваше втори жълт картон и Тамбов остана в намален състав.
След почивката ЦСКА нямаше никакви проблеми със съперника, макар че дълго не успяваше да убие интригата с втори гол. Това все пак се случи в 79-ата минута, когато Иван Обляков с прекрасен изстрел извън наказателното поле направи Шелия безпомощен.