Пирин (Бл) с класика срещу Пирин (Разлог)

Пирин (Благоевград) победи своя съименник от Разлог с 3:0 в шестата си контрола от началото на подготвителния период. Срещата се игра на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. По време на спаринга бе изпробвано новото светлинно табло.

Резултатът бе открит още в 5-та минута. Антон Карачанаков бе намерен от капитана Владислав Златинов отляво, нахлу в наказателното поле и прати топката в обратния ъгъл с техничен диагонален шут с десния крак. Осем минути по-късно удар от дистанция на Владислав Златинов срещна напречната греда. В 15-ата минута Антон Карачанаков удвои резултата със силен шут, след като бе намерен близо до вратарското поле от младия Иван Тасев.

Две минути по-късно Златинов стреля от централна позиция, но ударът му попадна в ръцете на вратаря Димитров. В 19-ата минута Влади Златинов имаше страхотен шанс да се разпише след пас на Карачанаков, но ударът му отблизо мина покрай страничната греда.

В 22-ата минута Антон Карачанаков разтресе напречната греда със силен изстрел след индивидуален пробив. Минута по-късно Конър Хендерсън стреля във вратаря от свободен удар. В 28-ата минута Конър Хендерсън бе намерен с хубав пас от Александър Дюлгеров и прати топката в мрежата с отмерен удар в десния долен ъгъл за 3:0.

В 37-ата минута Стилян Николов се намеси отлично, за да избие в ъглов удар шута на Георги Фикийн. В последната минута на редовното време Преслав Йорданов стреля опасно с глава, но ударът му мина покрай целта.
 На полувремето в игра се появиха осем футболисти от резервната скамейка, като от титулярите останаха само вратарят Кисьо, защитникът Исуф и халфът Асен Либяховски. В 60-ата минута Спас Георгиев центрира отдясно и Джон Аийна стреля с глава над вратата.
В 70-ата минута Мирослав Пушкаров опита удар от далечна дистанция. Две минути по-късно вратарят на гостите опита да боксира топката и тя попадна в Джон Аийна, който стреля силно, но над вратата.
В 79-ата минута Джордж Оукли пробва изстрел с глава, но топката рикошира в тяло на защитник и излезе в корнър. В 84-ата минута Спас Георгиев центрира към далечната греда, където Джодж Оукли стреля в тялото на вратаря отблизо.

Пирин (Благоевград) – Пирин (Разлог) 3:0

1:0 Карачанаков (4), 2:0 Карачанаков (15), 3:0 Хендерсън (28) Съдия: Благой Манов
Пирин (Благоевград): Исмет Кисьо, Александър Дюлгеров, Стилян Николов, Димитър Митев, Архан Исуф, Конър Хендерсън, Асен Либяховски, Антон Карачанаков, Иван Тасев, Преслав Йорданов, Владислав Златинов (к). На полувремето влязоха Александър Бастунов, Петър Кепов, Мирослав Пушкаров, Красимир Станоев, Джон Аийна, Спас Георгиев, Спас Георгиев, Джордж Оукли, Димитър Алексиев, Мариян Вангелов. Отново в игра се появи Димитър Митев.
Пирин (Разлог): Иван Димитров, Марио Димитров, Ивайло Иванов, Борислав Сандев, Христо Димитров, Радослав Лефтеров, Христо Зотев, Николай Хаджиниколов, Цветан Варсанов, Петър Попадийн, Георги Фикийн