Севиля отряза мераците на Валенсия за евроквота (видео)

Севиля победи Валенсия с 1:0 на своя "Рамон Санчес Писхуан" в сблъсъка между двата тима от последния 38-ия кръг в Ла Лига. Макар мачът да бе без значение за домакините, те го изиграха сериозно и взеха победата, като по този начин унищожиха надеждите на своя съперник да играе в Европа през следващата кампания.

Единственият гол в срещата реализира Серхио Регилон в 55-ата минута. Защитникът действа агресивно и се пребори за топката в наказателното поле на съперника, освободи си пространство и стреля във вратата за 1:0.

Всъщност домакините доминираха през по-голяма част от срещата и в 48-ата минута Мунир ел Хадади удари греда, а и други играчи на севилци направиха сериозни пропуски.

Валенсия имаше сравнително малко шансове в мача и с нищо не показа, че ще се бори със зъби и нокти за победата, която бе толкова необходима.

В крайна сметка Севиля завършва сезона на 3-ото място с актив от 70 точки и ще играе в Шампионската лига. Валенсия пък приключва чак на 9-ата позиция с 53 точки.