Наполи посече Удинезе в 95-ата минута (видео)

Отборът на Наполи постигна обрат за победата с 2:1 над Удинезе на “Сан Паоло” в двубой от 34-ия кръг на Серия “А”. Така неаполитанците имат 10 победи в последните си 12 мача срещу този съперник.

“Зебрите” изненадващо откриха в 22-ата минута чрез Родриго Де Паул. В 31-ата обаче Фабиан Руис финтира противников играч и пусна пас към Аркадиуш Милик, който протегна крак и прати топката във вратата за 1:1. Интересното е, че нападателят се появи на терена едва секунди по-рано на мястото на контузилия се Дрис Мертенс. До края на мача “партенопеите” притискаха своя опонент, но изглеждаше, че няма да стигнат до победата. Така дойде петата минута на добавеното време, когато се разписа друга тяхна резерва - Матео Политано, чийто страхотен шут срещна страничната греда, след което се оплете в мрежата на Хуан Мусо за крайното 2:1.

Така Наполи събра 56 точки и се изравни с Милан, който заемаше шестата позиция, докато Удинезе остана 16-и с 36 точки в своя актив.