Норич с пореден мач, който ще иска да забрави (видео)

Норич няма да запомни с добро последните си мачове във Висшата лига за този сезон. Изпадналият тим на Даниел Фарке загуби с 0:2 домакинството си на Бърнли и регистрира няколко негативни постижения. В самия край на първото полувреме Крис Ууд откри резултата след задна ножица, а в 80-ата минута автогол на Бен Годфри подсигури успеха на гостите.

"Канарчетата" останаха с 9 души още преди почивката. Емилиано Буендиа получи директен червен картон в 35-ата минута за нарушение срещу Ашли Уестууд. В допълнителното време на първата част Йосип Дърмич също бе изгонен, след като влезе опасно на Ерик Питърс.

Феновете на Норич се надяваха тимът да напусне Висшата лига с гордо вдигната глава, но това не изглежда, че ще се случи. Днес отборът на Фарке записа девета поредна загуба в първенството, с което подобри клубния си рекорд. Той регистрира и пета поредна домакинска загуба без да отбележи гол. За тима сезонът може да завърши още по-неприятно, тъй като в последния кръг гостува на Манчестър Сити.

През първото полувреме не се случи почти нищо преди капулацията на домакините малко преди неговия край. В 35-ата минута Буендиа удари с лакът Уестууд. Ситуацията бе разгледана със системата за видеоповторения и решението бе червен картон. Бърнли започна да натиска, а второто изгонване - на Дърмич, съвсем наклони везните в полза на гостите.
Голът със задна ножица на Ууд бе най-лошият възможен край на първата част за Норич. След почивката логично тимът на Шон Дайч имаше сериозно предимство, като пропусна да стигне до по-убедителна победа. Родригес, Ууд, Бардсли и Видра не се възползваха от добри възможности. Второто попадение дойде след автогол на Годфри, който след центриране засече топката към мрежата зад Крул, въпреки че около него нямаше никой, който да го притеснява.
Бърнли записа 15-а победа в първенството, което е рекорд за клуба във Висшата лига. Тимът не беше постигал подобно нещо от 1975 г. Вратарят Ник Поуп пък записа 15-та суха мрежа, като е лидер по този показател в шампионата.