Брайтън е близо до спасението след реми със Саутхамптън

Отборът на Брайтън направи нова крачка към оцеляването си в Премиър лийг. Тази вечер възпитаниците на Греъм Потър направиха реми 1:1 със Саутхамптън като гост в сблъсъка между двата тима от 36-ия кръг. Спечелената точка може да се окаже изключително ценна за "Чайките" в борбата за спасение.

Гостите дори първи поведоха в резултата в 17-ата минута. Тогава след дълъг тъч Глен Мъри с глава продължи към Неал Мопе, който от добра позиция не сгреши за 0:1.

В 39-ата минута домакините отбелязаха чрез Дани Ингс, но попадението не бе зачетено заради засада.

През втората част "Светците" доминираха и направиха няколко пропуска преди в 66-ата минута да изравнят резултата. Нейтън Редмънд пусна чудесен пас на скорост за Дани Ингс, който този път не сгреши за 1:1.

След това реми Саутхамптън се намира на 12-ото място в таблицата с 46 точки. Брайтън пък заема 15-ата позиция с 37 точки и се нуждае от само едно равенство в оставащите два кръга, за да си гарантира оцеляването.