Сигнал от съдийския часовник съсече Астън Вила (видео)

Отборите на Евертън и Астън Вила направиха 1:1 в мач от 36-ия кръг на Премиър лийг. Езри Конса Нгойо откри за бирмингамци в 72-ата минута, а Тио Уолкът изравни. При победа Вила щеше да се доближи на точка от спасителния бряг, но вместо това остана на цели три и то с мач повече.

Първото полувреме не предложи много интересни моменти. След почивата двата тима вдигнаха оборотите. В 72-ата Конса откри резултата след статично положение. След центриране той пребори пазача си и вкара с глава от седем метра. Гостите от Бирмингам бранеха точките до 87-ата минута. Тогава Андре Гомеш центрира към Уолкът, който прехвърли вратаря с параболично изпълнение. Топката се устреми към далечния горен ъгъл, защитник на гостите я чукна в опита да изчисти, а в крайна сметка Пепе Рейна я хвана. Съдията получи сигнал от часовника си, че топката е преминала голлинията и отсъди гол. Повторенията ясно показаха, че топката е зад голлинията.