100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Интер се върна на второто място в Серия А след голово шоу срещу последния (видео)

Интер се завърна на второто място в Серия А след голово шоу срещу последния в класирането СПАЛ като гост на стадион "Паоло Маца" в двубой от 33-ия кръг. "Нерадзурите" разгромиха своя съперник с 4:0 с попадения на Кандрева (37), Бираги (55), Санчес (60) и Галярдини (74). Така воденият от Антонио Конте тим събра 71 точки и измести Аталанта, който има една по-малко. Лидер е Ювентус със 77.

Треньорът на Интер Антонио Конте заложи на Лаутаро Мартинес и Алексис Санчес на върха на атаката, а зад тях действаше Кристиан Ерисен. По фланговете атакуваха Кандрева и Бираги, а в средата на терена действаха Марсело Брозович и Роберто Галярдини. Защитата беше съставена от Шкриняр, Бастони и Ранокия, а на вратата капитанът Самир Ханданович.Гостите очаквано стартираха силно, като още в началото гредата спаси СПАЛ от попадение след удар на Брозович.

В 15-ата минута Галярдини намери очертанията на вратата, но ударът му с глава беше слаб и не затрудни стража на СПАЛ Карло Летика. В 18-ата минута и домакините удариха греда, след като удар на Андреа Петаня се отби в напречната. Отговорът на Интер беше удар с левия крак на Алексис Санчес, но топката не намери очертанията на вратата. Така се стигна до 37-ата минута, когато Бираги подаде на Алексис Санчес, той от своя страна насочи топката към връхлитащия по крилото Антонио Кандрева, който откри резултата.
В 40-ата минута се стигна до ситуация, в която СПАЛ претендираше за дузпа за нарушение на Ханданович срещу Стрефеца, но след консултация помежду си реферите дадоха знак играта да продължи.
Втората част започна с домакински натиск, който не доведе до нищо съществено пред вратата на Ханданович, тъй като отбраната на Интер се справи. Гостите отговориха с прекрасна атака, завършена от Алексис Санчес, но топката се отби в крака на стража на СПАЛ. Така се стигна до 55-ата минута, когато след поредната чудесна акция в нападание, Бираги удвои за Интер. В 60-ата минута Алексис Санчес с глава направи резултата класически, а отборът на СПАЛ рухна психически. Четвъртият гол не закъсня. Негов автор стана Роберто Галярдини, който засече отблизо във вратата отправената от Лаутаро Мартинес топка четвърт час преди края. До края и Интер намали темпото и в крайна сметка резултатът остана непроменен.
В следващия кръг Интер гостува на Рома и няма право на грешка, като в същото време трябва да разчита и на нова грешна стъпка на лидера Ювентус в домакинството на Лацио, за да запази шансовете си за титлата.