Жозе Моуриньо спря възхода на Арсенал (видео)

Жозе Моуриньо за пореден път се оказа непреодолим съперинк за Арсенал. Неговият Тотнъм постигна обрат и спечели лондонското дерби с 2:1. Лаказет откри резултата в 16-ата минута, но "шпорите" много бързо изравниха, след като Сон се възползва от грешка в защитата на съперника. Тотнъм стигна до победния гол в 81-ата минута, когато Алдервейрелд засече с глава центриране от ъглов удар.

"Артилеристите" спечелиха четири от последните си пет мача преди тази среща, но трябваше да си тръгнат с наведени глави от дербито на северен Лондон. С този успех тимът на Моуриньо изпревари лондонския си съперник и се изкачи на девето място в класирането.

Тотнъм започна активно двубоя, като и двата отбора търсеха гола от самото начало. Това доведе до интересни моменти и открит мач. В 11-ата минута се стигна до първата сериозна опасност и тя се откри пред Хари Кейн. Голмайсторът се опита да прехвърли Мартинес, но опитът му завърши без особени проблеми за вратаря.
Малко по-късно Обамеянг пропусна добра възможност. Съотборникът му Лаказет откри резултата в 16-ата минута със страхотен гол. Джака открадна топката и я отклони към французина, който отправи мощен изстрел от дистанция и не остави шансове на сънародника си Лорис.
Преднината на Арсенал не се задържа дълго, тъй като три минути по-късно защитата на "топчиите" направи подарък на съперника. Изненадващо този път това не направи Давид Луис. В ролята на антигерой за тима се превърна Коласинак. Той върна топката лошо назад към Луис, Сон стигна до нея и след това елегантно я прати във вратата.
След половин час игра Бен Дейвис отправи снаряд към вратата на Арсенал. Мартинес нямаше никакъв шанс, но топката се удари в горната греда. По-често обаче опасните ситуации бяха пред вратата на Тотнъм. Обаменяг и Пепе не успяха да затруднят Лорис с ударите си.
Втората част започна при по-ниско темпо и известно време двата отбора не сътвориха нищо съществено. Арсенал държеше топката в големи период, но не се възползваше от това. В 59-ата минута тимът на Артета бе близо до втори гол. Лаказет изведе Обамеянг отляво и той стреля, а топката се удари в гредата.
Тотнъм взе инициативата в последната част на двубоя и започна да създава положения. Вратарят на гостите Мартинес се намеси отлично при една ситуация, за да попречи на Сон да стреля. По-късно стражът се справи и с удар на Кейн. На другата врата Лорис също имаше работа, като отрази удар на Обамеянг.
Тимът на Моуриньо обаче изглеждаше по-опасен в този период и в 81-ата минута стигна до попадение. След ъглов удар Алдервейрелд засече топката и я прати в мрежата. След попадението "шпорите" продължиха да създават проблеми на съперника при бързите си атаки, като Кейн пропусна нова възможност.
ТОТНЪМ - АРСЕНАЛ 2:1
0:1 - Лаказет (16)
1:1 - Сон (19)
2:1 - Алдервейрелд (81)