Гранада удари Реал Сосиедад и се приближи до Европа

Реал Сосиедад изостава в борбата за ЛЕ (видео)

Отборът на Гранада победи като гост с 3:2 Реал Сосиедад в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига и се приближи до местата, даващи право на участие в евротурнирите. Гранада събра 50 точки и заема деветото място в класирането, докато Реал Сосиедад е седми само с точка повече. Лидер е Реал Мадрид със 77.

Резултатът в двубоя между Реал Сосиедад и Гранада откри Антонио Пуертас в полза на гостите в 21-ата минута. В края на първата част Роберто Солдадо удвои за Гранада. Реал Сосиедад се върна в мача с попадения на Микел Марино в 47-ата и Микел Оярсабар в 83-ата. Само пет минути по-късно бранителят на Гранада Домингош Дуарте донесе успеха за своя тим.