Евертън и Саутхамптън си спретнаха реми (видео)

Отборите на Евертън и Саутхамптън не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от 34-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят на "Гудисън Парк" завърши при резултат 1:1, който не бе най-желан и от двата тима, които остават "залепени" един за друг в класирането и на практика без шанс да се доберат до място в Европа.

Гостите можеха да поведат още в 8-ата минута, но гол на Че Адамс бе отменен заради засада.

В 28-ата минута се стигна до най-спорната ситуация в срещата. "Светците" получиха изключително спорна дузпа. Джеймс Уорд-Праус падна театрално в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Справедливостта възтържествува и потърпевшият, който сам изпълни наказателния удар, нацели напречната греда.

Две минути по-късно Саутхамптън все пак откри резултата. Стюарт Армстронг проби на скорост и подаде извеждащ пас за Дани Ингс, който с доза късмет успя да финтира вратаря и да вкара за 0:1.

В 43-ата минута обаче Евертън изравни. Люка Дин прати страхотен дълъг пас за Ричарлисон, който елегантно овладя и прати топката в мрежата за 1:1.

В крайна сметка повече попадения не паднаха и срещата завърши наравно. Така Евертън остава на 11-ото място с 45 точки, докато Саутхамптън е една позиция по-надолу на 12-ото място с 44 точки.