Инфарктен успех за ЦСКА-София на "Лаута", съдийски гаф може да изхвърли Левски от Европа (видео+галерия)

След гол на Али Соу в 95-ата минута ЦСКА-София спечели с 2:1 над Локомотив (Пловдив) на "Лаута" и кръг преди края измести Левски от второто място в efbet Лига.

Смърфовете, които бяха без 7 футболисти, взели участие във финала за Купата на България между двата тима, поведоха с гол на Лукас Салинас в 61-ата минута. Тиаго изравни от дузпа в 80-ата минута, а решението на съдията предизвика недоволството на пловдивчани. В 95-ата минута Али Соу вкара победното попадение.

Срещата обаче можеше да придобие съвсем друг развой, тъй като при 1:1 в 87-ата минута реферите отмениха попадение на смърфовете заради несъществуваща засада на Малунга.

Този момент може да се окаже решаващ за развоя в битката за Европа. Ако днес червените бяха загубили срещата, то кръг преди края щяха да останат на трето място в класирането, което обаче не дава директна квота за Европа, а осигурява бараж срещу Черно море или Ботев Пд.

След този успех футболистите на Стамен Белчев изпревариха сините за второто място, изхвърлиха Славия от борбата за него и ако не загубят от Берое след три дни, ще се класират за Лига Европа.

Иначе наставникът на домакините Бруно Акрапович заложи на любопитна 11-ка, в която липсваха цели 7 футболисти, играли срещу червените във финала за Купата на България. Извън групата останаха Пиргов, Умарбаев, Петрович, Карагарен, Цветанов, Илиев и Аралица. Всички резерви на пловдивчани пък бяха от юношеските формации на тима.

68 Локомотив (Пловдив) - ЦСКА-София

В 11-ката на гостите също имаше доста промени, тъй като отсъстваха Турицов, Ахмед Ахмедов и Греъм Кери, стартирали в предишния шампионатен сблъсък на тима срещу Лудогорец.

Първата опасност днес стана факт още в 62-ата секунда, когато Алмейда върна лошо с глава назад, Соу овладя топката и шутира от границата на наказателното поле, но Луков улови. Локо отговори с удар на Салинас по земя в 11-ата минута, който профуча покрай лявата греда на Бусато.
В 20-ата минута Тиаго изстреля снаряд от 19-20 метра, който намери напречната греда, след което се отби в гърба на Луков, но в крайна сметка стражът на домакините успя да хване топката преди тя да премине голлинията.
В 28-ата минута Лукас Салинас овладя около центъра на терена, стигна с дрибъл до границата на наказателното поле и шутира по земя, а Бусато изби в корнер. Нападателят на смърфовете обстрелва вратата на гостите и осем минути по-късно, но ударът му от фаул излезе в аут.
В заключителните секунди на първата част Енрике и Мазику комбинираха добре отляво, последва подаване към Малинов, халфът на червените стреля без забавяне от границата на наказателното поле, но на сантиметри над напречната греда.
Десет минути след почивката Тиаго отправи още един шут от средна дистанция, който излезе в аут.
Така се стигна до 61-ата минута, в която Локомотив откри резултата. Бусато подаде към Занев, който му върна слабо, Салинас пресече подаването и останал сам срещу вратаря хладнокръвно реализира.
Секунди по-късно смърфовете за малко не отбелязаха втори гол. Шут на Малонга рикошира в лакътя на Занев и профуча покрай гредата. Пловдивчани поискаха дузпа, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че ръката на бранителя е прибрана и отсъди корнер.
В 80-ата минута ЦСКА-София изравни чрез Тиаго, който реализира от дузпа. Тя бе отсъдена след шпагат на Витанов, който не успя да играе с топката. От това се възползва Малинов, който изигра добре ситуацията и си "изработи" 11-метровия наказателен удар след съприкосновение с краката на халфа на Локо.
В 87-ата минута реферите спряха голова атака на Локо с несъществуваща засада на Малунга и поради тази причина не зачетоха попадението на смърфовете.
В даденото от рефера четириминутно продължение Тиаго стреля опасно от фаул, Луков не изби по най-добрия начин, но все пак извади късмет и топката излезе в корнер на сантиметри покрай дясната греда.
И когато двубоят отиваше към равенство, на сцената изскочи Али Соу. Нападателят се възползва от брилянтен пас на резервата Ахмед Ахмедов и останал сам срещу вратаря вкара в 95-ата минута за крайното 2:1 за ЦСКА-София.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 1:2