Сасуоло продължава наказателната си акция в Серия А

Сасуоло унижи Фиорентина на "Артемио Франки"

Отборът на Сасуоло затвърди добрата си форма след рестарта на сезона в Италия, като записа трети пореден успех. Воденият от Роберто Де Дзерби тим победи Болоня като гост с 2:1 в двубой от 31-ия кръг на Серия А и се изкачи на осмата позиция с 43 точки, като изоставането от седмия Милан е шест. Преди този мач Сасуоло постигна успехи над Фиорентина и Лече. Тимът на Болоня пък победи в предишния кръг един от лидерите в класирането - Интер.

Резултатът беше открит в 41-ата минута от Доменико Берарди. Той получи топката отдясно в наказателното поле, преодоля бранител на домакините и успя да нанесе точен удар за 1:0. След почивката гостите нанесоха втори удар, след като Лукаш Хараслин се оказа най-съобразителен в наказателното поле. Стражът на Болоня Скорупски отрази първия удар, но при добавката Хараслин удвои. В самия край на мача домакините стигнаха до почетен гол чрез Муса Бароу, но за повече нямаха време.