Бетис с комфортна победа, подпечатала оставането

Отборът на Бетис спечели категорично с 3:0 срещу Осасуна в среща от 35-ия кръг на Ла Лига. “Зелено-белите” си отдъхнаха, затвърждавайки мястото си в елита в един разклатен за тях сезон.

Южняците доминираха изцяло през първото полувреме и заслужено взеха преднина от два гола. В четвъртата минута домакините изпълниха къс корнер, наварският тим не успя да се изтегли добре за изкуствена засада и Гуидо Родригес вкара с глава от три метра - 1:0. След детайлно преглеждане стана ясно, че точно този футболист на Баломпие не е в засада. В 25-ата Алфонсо Педраса поде атака, след това се включи в наказателното поле, топката стигна до него и той с помощта на рикошет я вкара в мрежата за 2:0.
След почивката севилци продължиха да играят по-силно и да създават положения. Крайният резултат беше оформен дълбоко в добавеното време - в 97-ата минута. Преотстъпеният от Барселона Карлес Аленя отбеляза след центриране на друг бивш играч на Барселона - Кристиан Тейо.