Окампос не само бележи, но и спасява (видео)

Севиля постигна измъчена и много драматична победа с 1:0 над Ейбар. Успехът донесе Лукас Окампос, който не само вкара единствения гол в мача, но в 10-ата минута на добавеното време, вече като вратар, спаси удар на стража на гостите Марко Дмитрович.

Двубоят на "Рамон Санчес Писхуан" беше доста скучен до почивката, а след като Севиля поведе, трите точки изглеждаха сигурни за отбора на Юлен Лопетеги. В края обаче гостите имаха няколко стопроцентови възможности да изравнят и могат да съжаляват, че късметът им обърна гръб.
Преди да се разпише, Окампос направи огромен пропуск в 45-ата минута, когато преодоля Дмитрович, но не успя да насочи топката в опразнената врата. Нападателят се реваншира в 56-ата минута с красиво попадение след майсторска асистенция на Хесус Навас. Ветеранът достави прекрасно центриране от десния фланг, а Окампос засече топката от въздуха и откри резултата.

Това беше гол №13 през сезона за бившия футболист на Ривър Плейт, Монако, Марсилия, Дженоа и Милан.
Ейбар беше близо до изравняването в 79-ата минута, но след удара на Кике топката прелетя на сантиметри от гредата. Малко по-късно Сусо беше спрян от Дмитрович и интригата се запази.

В 96-ата минута Кике изскочи сам срещу Томаш Вацлик, но улучи гредата. При сблъсъка чешкият вратар се контузи, а Лопетеги беше извършил всичките си смени. Така на вратата застана Окампос, който и в тази си роля се превърна в герой за севилци.

Играта беше спряна за няколко минути, докато Вацлик бъде изнесен от терена. Ейбар имаше една последна атака, в която да се добере до гол. Вратарят Митрович отиде в наказателното поле и топката стигна до него, но Окампос изби удара му, а после защитник на Севиля изчисти от голлинията, за за запази преднината на андалусийци.
Севиля е на 4-о място, вече с 6 точки пред Виляреал. Ейбар има същия точков аванс пред първия отбор в зоната на изпадащите Майорка.