Гол от дузпа стигна на Аталанта, за да се приближи на точка от Интер (видео)

Отборът на Аталанта постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Каляри от 30-ия кръг на Серия “А”. Така той продължи рекордната си серия от шампионатни победи, която вече наброява осем такива. Междувременно, техният съперник допусна първата си загуба след подновяването на сезона.

Аталанта за пореден път отправи множество удари по посока на противниковата врата, но успя да отбележи само един гол. Сардинците бяха тези, които първи стигнаха до попадение в 12-ата минута, дело на Джовани Симеоне, но то беше отменено след преглеждане чрез ВАР заради игра с ръка по-рано в атаката. В 23-ата удар на Луис Муриел беше спрян от гредата, но той все пак се разписа едва четири минути по-късно, когато беше точен от дузпа, след като Андреа Карбони си изкара червен картон за фаул срещу Руслан Малиновски. Бергамаските можеха да запишат по-голяма победа, но в 49-ата минута удар с глава на Ханс Хатебур срещна гредата. Въпреки това, те вече имат 41 шампионатни попадения като гост през сезона, което е най-доброто постижение в историята на Калчото на този етап от първенството.

С днешния успех четвъртият в класирането Аталанта събра 64 точки и вече изостава само на една от третия Интер. Каляри пък е 11-и с 39 пункта в своя актив.