Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Интер можеше да поведе с два гола, но след това претърпя кошмар на име Муса (видео)

Отборът на Болоня осъществи пълен обрат и победи с 2:1 Интер на "Джузепе Меаца" във вълнуващ двубой от 30-ия кръг на Серия "А". Ромелу Лукаку (22') даде аванс на "нерадзурите", но по-късно партньорът му в атака Лаутаро Мартинес (62') пропусна дузпа. След това настъпи моментът на гостите, които стигнаха до успеха с дебютно попадение на Муса Джувара (74') и гол на Муса Бароу (80'). И двата тима завършиха мача с по десетима души на терена. Първо изгонен беше Роберто Сориано (57') от състава на "рособлу", а след това домакините останаха без Алесандро Бастони (77').
Антонио Конте бе направил четири промени в състава си след разгрома с 6:0 над Бреша. След като бяха резерви във въпросния мач, сега Лукаку и Кристиан Ериксен се завърнаха като титуляри, заменяйки Алексис Санчес и Борха Валеро. По-назад пък липсваха Николо Барела и Виктор Моузес, а вместо тях започнаха Марсело Брозович и Антонио Кандрева. Болоня пък бе в схема 4-3-3 с Бароу в центъра на нападението, докато Рикардо Орсолини и Никола Сансоне бяха по крилата.
В 13-ата минута Лукаку прати топката в противниковата мрежа, но попадението не беше зачетено заради негова игра с ръка. В 17-ата удар на Сансоне попадна право в обятията на Самир Ханданович. В 22-ата Ашли Йънг центрира, последвалият удар с глава на Лаутаро се отби в страничната греда, но Лукаку беше на нужната позиция, за да направи успешна добавка. Така белгиецът стана едва четвъртият футболист, вкарал 20 гола в дебютния си сезон в Серия "А".
В 29-ата Йънг нахлу в наказателното поле, но изстлелът му рикошира и излезе в корнер. Малко след това англичанинът се отчете с нов пропуск. Същото направи и Лаутаро в 32-ата минута, след като Данило сложи крака си на пътя на топката. При следващата атака на Болоня Ханданович попречи на Орсолини да се разпише. В 37-ата минута италианският национал отново стреля, този път от много малък ъгъл, но Ханданович с крак изби топката в корнер.
В 49-ата минута Лукаш Скорупски отрази шут на Кандрева, а в 53-ата Бароу разтресе страничната греда на отсрещната греда. Две минути по-късно полският страж спря опасен рейд на Лаутаро в близост до вратата си. В 57-ата Сориано беше изгонен с директен червен картон за обидна реплика към съдията, който отсъди негов фаул срещу Роберто Галярдини. Едва пет минути след това "нерадзурите" получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Мичъл Дийкс срещу Кандрева. Ударът на Лаутаро от бялата точка обаче беше в центъра на вратата и Скорупски съумя да го избие, както и добавката на Галярдини.
В 64-ата Данило пресече центриране на Кандрева, след което топката облиза страничната греда и излезе в аут. В 72-ата Ханданович изби удар на резервата Джувара, а след това и добавката му. Само две минути по-късно обаче Галярдини допусна грешка, а словенският вратар този път не успя да се справи с далечния шут на 18-годишния талант.
Кошмарните минути за домакините обаче продължиха. В 77-ата именно Джувара изпроси втори жълт и съответно червен картон на Бастони, а в 80-ата Бароу направи обрата в мача пълен. В 84-ата минута шут на Лаутаро срещна тялото на Лукаку, а в 87-ата Ханданович спаси опасен удар на Матиас Сванберг. В 89-ата резервата Алексис стреля неточно, а малко след това изстрел на Джувара беше отразен. В добавеното време чилиецът направи последния пропуск в мача, след като Скорупски изби в корнер негов удар. Така "рособлу" постигна победа като гост на гранда от Милано за втори пореден сезон.
Така третият в класирането Интер (64 т.) вече може да забрави за титлата в Серия "А", тъй като изостава на цели 11 точки от лидера Ювентус (75 т.). Болоня пък се изкачи на деветата позиция с 41 пункта в актива си.

ИНТЕР - БОЛОНЯ 1:2

1:0 Лукаку (22')
1:1 Джувара (74')
1:2 Бароу (80')

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Де Фрай, Бастони, Кандрева, Брозович, Галярдини, Йънг, Ериксен, Лукаку, Лаутаро

Болоня: Скорупски, Томиясу, Данило, Денсвил, Дийкс, Сориано, Домингес, Шутен, Орсолини, Бароу, Сансоне