Десподов и Щурм записаха тежка загуба

Десподов остана без треньор, уволниха Ел Маестро след поредица от загуби

Националът Кирил Десоподов и неговият Щурм Грац записаха тежка загуба с 2:5 при гостуването на осигурилия вече титлата си в Австрия Ред Бул Залцбург в двубой от 31-ия кръг. Българинът започна като титуляр и беше заменен в 63-ата минута при резултат 0:2.

Първото полувреме не предвещаваше с нищо, че мачът ще е толкова резултатен. В 22-ата минута Удейеми даде аванс за домакините и така двата отбора се оттеглиха на почивка. Слез паузата "биковете" се развихрира и с попадения на Онгуене (53), Собослай (73), Койта (85) и Бериша (88) оформиха своя убедителен успех. За Щурм Грац попаденията отбелязаха Китейшвили (79) и Домингес (87).

Щурм игра с човек по-малко в последните 20 минути, след като Любич беше изгонен с втори жълт картон. Така тимът на Десподов, който доскоро беше воден от бившия наставник на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро, записа пета поредна загуба и е шести в шампионската група без шанс за участие в евротурнирите.