Нюкасъл нанесе тежък удар на Борнемут

Нюкасъл постигна убедителна победа с 4:1 при гостуването си на Борнемут и остави "черешките" в зоната на изпадащите.

Тимът на Еди Хауи бе надигран, а разочарованието е още по-голямо, тъй като това бе един от мачовете, в които точките бяха изключителни важни. Борнемут записа четвърта поредна загуба, а следващите му мачове са срещу Ман Юнайтед, Тотнъм, Лестър и Ман Сити.

Грешка на Лерма доведе до първото попадение в мача още в петата минута, когато Дуайт Гейл откри резултата. След половин час игра Шон Лонгстаф удвои аванса на гостите. Борнемут удари на два пъти гредата след почивката, но в 57-ата минута Алмирон направи резултата 0:3 и това сложи край на интригата.
Влезлият като резерва Валентино Лазаро отбеляза още едно попадение за Нюкасъл в 77-ата минута след подаване на Джонджо Шелви, а секунди по-късно удари греда. В самия край на срещата Дан Гослинг отбеляза почетен гол за домакините.