Дани Ингс усложни живота на "стършелите" (видео)

Саутхамптън победи с 3:1 Уотфорд като гост, с което нанесе удар на "стършелите", които се надяваха да се откъснат от опасната зона. Дани Ингс отбеляза два гола за успеха и вече има 18 попадения в Премиър лийг през този сезон. Бившият играч на Ливърпул откри резултата в 16-ата минута след страхотен удар от 20-ина метра. Това беше негов 20-и гол във всички турнири през тази кампания. Ингс удвои в 70-ата, след като наказа груба грешка на Бен Фостър.

В 79-ата Уотфорд върна едно попадение след автогол на Ян Беднарек, който засече в собствената си врата центриране на Холебас. Иначе "стършелите" нямаха точен удар за целия мач. Само три минути след това Джеймс Уорд-Праус възстанови преднината от два гола на "светците" след перфектно изпълнен пряк свободен удар.
С успеха Саутхамптън се изкачи до 13-о място. Уотфорд е 16-и, като "стършелите" имат само точка преднина пред Уест Хам, Борнемут и Астън Вила. Тимът на Найджъл Пиърсън има само една победа в последните си 11 мача във всички турнири.