Челси се присъедини към Манчестър Юнайтед и Арсенал (видео)

Челси е третият полуфиналист в турнира за ФА Къп, след като лондончани победиха с 1:0 Лестър на "Кинг Пауър Стейдиъм". Рос Баркли вкара единственото попадение в 63-тата минута. Така Челси се присъедини към Манчестър Юнайтед и Арсенал, които по-рано се класираха за финалната четворка.

Брендън Роджърс бе направил четири промени в сравнение с двубоя с Брайтън през седмицата. Менди, Грей, Ихеаначо и Мадисън бяха заменени от Денис Прает, Юри Тилеманс, Айосе Перес и Харви Барнс.
Само петима играчи на Челси запазиха местата си в сравнение с дербито с Манчестър Сити, което лондончани спечелиха с 2:1. Това бяха Антонио Рюдигер, Н'Голо Канте, Мейсън Маунт, Вилиан и Кристиан Пулишич. Рийс Джеймс и Били Гилмор също започнаха. Вили Кабайеро бе на вратата.
"Лисиците" създаваха повече напрежение пред вратата на Кабайеро в началото. Аржентинецът обаче се намесваше добре на няколко пъти, като най-значимата му проява бе в 20-ата минута, когато парира много опасен изстрел на Тимеланс.

Шмайхел също имаше една решаваща намеса в 31-вата минута, когато изби с върха на пръстите си удар на Пулишич. Това бе и най-добрата ситуация за гол преди почивката.

В самия край на първата част Джейми Варди се измъкна зад гърба на централните защитници на Челси и стреля по диагонала, но топката премина встрани от далечната греда.

Франк Лампард направи сериозни корекции на почивката, включвайки трима нови играчи. Рос Баркли, Матео Ковачич и Сесар Аспиликуета замениха Гилмор, Джеймс и Маунт. Това даде положителен резултат и Челси пое контрола.
В 55-ата минута Тами Ейбрахам вкара топката във вратата зад Шмайхел, но попадението правилно бе отменено заради засада. Лестър отговори с едно центриране на Бен Чилуел отляво, след което топката "кацна" върху напречната греда.
В 63-тата минута Челси взе аванс, след като Рос Баркли засече от въздуха много добро центриране на Вилиан отдясно. Англичанинът много добре се промъкна между Ндиди и Еванс и нанесе смъртоносен удар от шест метра.
Пет минути преди края Кабайеро не успя да пресече едно центриране към далечната греда, където Союнджу засече с глава, но топката рикошира в тила на Аспиликуета. Малко след това Баркли можеше да вкара втори гол днес, но Шмайхел изби силен негов удар от 22 метра. Лестър натисна до края, но така и не успя да се добере до изравнително попадение.