Осасуна посече Леганес в последната секунда (видео)

Два гола на Енрик Гайего, вторият от които в 96-ата минута, донесоха победа с 2:1 на Осасуна срещу гостуващия Леганес. Доскорошният футболист на Хетафе откри резултата с красива задна ножица преди почивката, но в началото на второто полувреме Хавиер Авилес изравни. Дълбоков добавеното време Гайего се разписа за втори път за домакините от Памплона, които се отдалечиха от зоната на изпадащите, а Леганес остана в нея.

Осасуна поведе в 9-ата минута, когато Фран Мерида центрира и Гайего с ножичен удар прати топката във вратата, пазена от Иван Куеяр. Това беше дебютно попадение за опитния нападател с екипа на памплонци.
Леганес можеше много бързо да възстанови равенството, но силен удар на Айтор Руйбал беше блокиран от защитник на Осасуна. В края на полувремето Брайън Хил пробив и се озова сам срещу вратаря на домакините Серхио Ерера, който се хвърли в краката му и спаси сигурен гол.

Малко след почивката Мигел Гереро пропусна нов добър шанс за Леганес. В 50-ата минута обаче Авилес стреля мощно извън наказателното поле и гостите заслужено изравниха.
Гостите се опитаха да стигнат до пълен обрат, но отбраната на Осасуна действаше стабилно. Така се стигна до последната от добавените шест минути, когато Иниго Перес центрира от корнер, а Енрик Гайего отправи хубав удар с глава и донесе успеха на тима си.

Леганес е на 19-о място в класирането и е в серия от 5 мача без победа, а в следващия кръг ще е домакин на Севиля.