Джеко спаси Рома срещу Сампдория с две волета (видео)

Отборът на Рома записа трудна победа с 2:1 над Сампдория на “Олимпико” в мач от 27-ия кръг на Серия “А”. С основа заслуга за успеха е нападателят на домакините Едвин Джеко, с чиито голове те стигнаха до пълния обрат в двубоя.

В 11-ата минута Маноло Габиадини се възползва от лош пас на Амаду Диавара назад към Антонио Миранте. Нападателят заобиколи вратаря и с удар от малък ъгъл даде аванс на “моряците”.  В 27-ата нова грешка на Диавара доведе до шут на Якуб Янкто, който обаче беше спрян от гредата. Четири минути по-късно Жордан Верету изравни с прекрасен шут от границата на наказателното поле, но при проверка чрез ВАР главният съдия видя, че Карлес Перес му е асистирал с ръка и така отмени гола.

“Вълците” все пак стигнаха до редовно попадение, дело на звездата си Джеко. В 64-ата минута Лоренцо Пелегрини по брилянтен начин центрира за тарана, който пък с воле прати топката в противниковата мрежа. То не бе достатъчно за босненеца и така той се разписа с второ воле в 85-ата минута, като този път чудесната асистенция дойде от Браян Кристанте. Този гол стигна на “джалоросите” за победата в срещата.
Със спечелените три точки Рома събра общо 48 и остава на 5-ата позиция в класирането. Сампдория пък е на 16-ото място с актив от 26 пункта или само на един разстояние от зоната на изпадащите.