Сасуоло отново се оказа “черна котка” за Интер след късна драма (видео)

Отборите на Интер и Сасуоло завършиха наравно 3:3 в зрелищен мач на “Джузепе Меаца” от 27-ия кръг на Серия “А”. Така “нерадзурите” продължават да нямат успех срещу този съперник на своя стадион от 2014 година насам. В последните си пет гостувания срещу гранда от Милано "неровердите" имат три победи и две равенства.

Възпитаниците на Роберто Де Дзерби откриха резултата още в 4-ата минута, когато техният голмайстор Франческо Капуто се възползва от чудесен пас на Филип Джуричич. Домакините обаче осъществиха пълен обрат за пет минути в края на полувремето. В 41-ата минута Ромелу Лукаку реализира дузпа, свирена за фаул на Джереми Бога срещу Милан Шкриняр. В добавеното време пък Кристиано Бираги даде преднина на своя тим след асистенция на Алексис Санчес.

В 63-ата минута Роберто Галярдини нацели напречната греда от 5 метра разстояние, въпреки че вратата пред него беше празна. Така се до 81-ата минута, след което настъпи пълна драма. Именно тогава Доменико Берарди изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Ашли Йънг срещу Мерт Мюлдюр. Секунди по-късно гол на Лукаку от добавка беше отменен заради негова засада.
В 85-ата минута Антонио Кандрева изпълни чудесен пряк свободен удар, при който Борха Валеро добута топката в противниковата врата и така “нерадзурите” отново поведоха в резултата. Гостите обаче не бяха казали последната си дума и в 88-ата минута Джанмарко Маняни оформи крайното 3:3 след разбъркване при центриране от корнер. В добавеното време пък Шкриняр съумя да си изкара втори жълт и съответно червен картон.
Това равенство е сериозен удар по шампионските амбиции на третия в класирането Интер (58 т.), който вече изостава на осем точки от лидера Ювентус (66 т.). Сасуоло пък продължава да бъде на 12-ата позиция с актив от 33 пункта.