Два отменени гола и червен картон объркаха сметките на Фиорентина (видео)

Фиорентина не успя да започне по най-добрия начин след подновяването на сезона в Серия "А". "Виола" направи разочароващо домакинско реми 1:1 срещу последния в класирането Бреша. Така домакините на "Артемио Франки" записаха трети пореден хикс на сметката си.

Мачът не заапочна добре за виолетовите, които получиха гол в 17-ата минута. Мартин Касерес спъна в гръб Симон Скраб за дузпа, а Алфредо Донарума реализира от бялата точка за 0:1.

Фиорентина обаче успя да възстанови равенството в 29-ата минута, когато Херман Песея се разписа с глава след центриране от корнер.

През втората част домакините натиснаха и два техни гола бяха отменени в рамките само на две минути. Първо в 51-ата минута попадение на Франк Рибери бе отменено заради засада, а минута след това и Душан Влахович прати топката в мрежата, но и неговият гол не бе признат, тъй като топката бе напуснала очертанията на терена преди паса към сърбина.

Устремът на "Виола" допълнително бе спрян в 70-ата минута, когато Касерес извърши нов груб фаул в средата на терена и получи втори жълт и червен картон.

Така срещата остана без победител и Фиорентина заема 13-ото място в таблицата с 31 точки. Бреша остава на дъното на класирането със 17 точки.