Кайнаров и Михайлов си спретнаха чудесен дуел при победа на Кралете

Златните медалисти от Трета дивизия за сезон 16/17 Атлетик 95 Куклен не срещнаха особени трудности от Джобтайгър Дюдс и ги размазаха с 88:58 (21:14, 17:16, 31:8, 20:19) в директен двубой за осмото място във Втора дивизия. Така отборът от Куклен заграби осмата позиция за себе си с баланс 9-11, а Дюдс остават под тях със 7 победи и 13 загуби.

Атлетик изрази намеренията си още в началото на срещата с 15 безответни точки. Куклен намали пасива наполовина до края на периода, а през втората десятка ситуацията не се промени - 38:30 за Атлетик. Третата четвърт бе определяща за крайния изход на двубоя, тъй като победителите я спечелиха с разгромното 31:8, с което си осигуриха 31-точков аванс. Четвъртата част се доигра, за да се оформи крайното 88:58.

Дилян Барбов поведе реализаторите за Атлетик с 29 точки, 5 борби и 5 асистенции. Найден Найденов завърши с 20/5/5, а Николай Поппалов (7 борби) и Петромил Терзиев добавиха съответно по 13 и 11 точки за успеха. За Джобтайгър най-силен бе Георги Гаджев с 20 точки и 16 борби, докато Виктор Пощаджиев допълни с 11 точки.

В среща от Трета дивизия Кралете доминираха над Джедай Мастърс и си заслужиха победата със 77:95 (17:13, 17:33, 17:23, 26:26). Чрез успеха си бронзовите медалисти от същата дивизия преди три години вече са пети в класирането с 12 победи и 7 загуби, докато "джедаите" са осми с 8-12. Хубава битка предложиха съперниците Стоян Кайнаров и Цветан Михайлов, реализирали най-много точки за съответните си отбори.

Първата четвърт отиде на сметката на Джедай Мастърс, но впечатление направи Михайлов, който наниза 11 от 13-те точки за Кралете в частта. През втория период дойде и обратът в мача, който позволи на символичните гости да излязат напред на почивката с 12-точков аванс при 34:46.

Опитите на Кайнаров и компания да стопят разликата бяха безуспешни, като вместо това тя се вдигна на 18 пункта в края на третия период. Всичко приключи при 77:95 за Кралете с финалната сирена.

Цветан Михайлов направи зверски мач - 34 точки, 14 борби и 7 асистенции при 15/29 стрелба от полето. Константин Близнаков се включи от пейката с 21 точки и 5 борби, капитанът Антон Начев добави 16 точки и 7 асистенции, а Станислав Петров завърши с 12 точки и 11 взети отскочили топки. Стоян Кайнаров също бе на висота за Джедай Мастърс с цели 37 точки, 5 борби и 4 отнети топки, като бе и ефективен в стрелбата си - 17/29 успешни стрелби. Денис Христов наниза 17 пункта и взе 7 борби.

Отборът на Ликуифайд допусна едва 38 точки в мрежичката си и даде сериозна заявка за намеренията си в плейофите, след като надигра категорично Ръш Баскетбол с 38:74 (12:12, 10:14, 5:22, 11:15). Успехът е 18-и за победителите, които отново превземат върха в Четвърта дивизия. Ръш Баскетбол пък е четвърти с баланс 14-7. Още в първата четвърт Ликуифайд излезе напред с двуцифрена преднина, а ситуацията на паркета не се промени до самия край на мача.

Искрен Николов се разписа с 15 точки и 7 борби за успеха, а Боян Бянков (10 борби) и Борил Кънчев добавиха съответно по 14 и 12 точки. За Ръш Баскетбол Християн Великов наниза 12 точки, а Петър Трендафилов записа 11 на сметката си.

Кобилдър Викингс също се поздрави с безупречен успех, надигравайки отбора на Пистолет с 63:99 (11:19, 15:34, 15:16, 22:30) и по този начин се настаниха на петата позиция в Четвърта дивизия с баланс 14-6. Загубилите пък остават девети с 5 победи и 15 загуби. "Викингите" взеха преднината в свой ръце от първата минута, увеличиха я на двуцифрена, и я задържаха до последното отиграване в мача.

Константин Василев наниза 30 точки и взе 8 борби за победата. Веселин Добрев вкара 26, взе 10 отскочили топки и направи 5 асистенции, Константин Ризов завърши с 19/8/7, а Георги Лазев добави 11 пункта. Стамен Георгиев бе най-добър за Пистолет с 27 точки, 11 борби и 5 асистенции. Християн Беремски, Пол Мукам и Ерен Ишджаноглу пък завършиха двубоя с 10 точки всеки.