Евертън изпусна да вземе дербито в безличен мач с Ливърпул

Евертън пропусна да постигне първа шампионатна победа над Ливърпул от 19 мача. На празния "Гудисън Парк" мърсисайдското дерби завърши 0:0 и предложи много малко емоции. Отборът на Юрген Клоп владееше топката в големи периоди, но създаде много малко. Десет минути преди края Том Дейвис удари гредата зад Алисон при най-чистото положение в мача.

Двата отбора направиха трето поредно нулево равенство на "Гудисън Парк" и седмо равенство в последните осем мача на този стадион. "Червените" са лидер в класирането и имат преднина от 23 точки пред втория Манчестър Сити, но разликата може да бъде намалена, ако тимът на Гуардиола утре победи Бърнли.

Двубоят започна под проливен дъжд, но само няколко минути по-късно на част от стадиона се прокрадваха лъчи от освободеното от облаците слънце, а от дъжда нямаше и помен. Двата отбора стартираха на високо темпо. Мърсисайдци владееха топката в по-голяма част от времето, но първите по-опасни атаки бяха пред тяхната врата. В петата минута Ричарлисон проби отляво и стреля по диагонала, но топката мина встрани от вратата.
При липсата на зрители играчите постепенно влязоха в един ритъм, който не водеше до нищо интересно на терена. Битка се водеше, но двата тима не стигаха до опасни ситуации пред двете врати. След половин час игра те си размениха по едно по-добро центриране, завършило с удар с глава на Милнър и Ричарлисон, но и в двата случая топката не намери очертанията на вратата.
Една от малкото възможности през първото полувреме се откри пред Фирмино. Бразилецът имаше пространство на границата на наказателното поле, но стреля неточно. Малко преди почивката Джеймс Милнър получи контузия и бе заменен от Джо Гомес.
За началото на второто полувреме Юрген Клоп реши да започне с Алекс Окслейд-Чембърлейн, който замени Минамину. Японецът не успя да сътвори нещо съществено през първата част. След почивката "червените" опитаха да повишат темпото и да натиснат. Кейта получи шанс да стреля от добра позиция след двойно с Фирмино, но ударът му бе неточен.
Ливърпул имаше огромно предимство по отношение на притежанието на топката, но не правеше нищо съществено с нея. Тимът на Анчелоти пък се задоволяваше с това да затваря пространства и да пази вратата си, като много рядко успяваше да организира контраатаки.
След дългия период без игра се стигна до втора контузия в отбора на "червените". Жоел Матип напусна терена и на негово място се появи Деян Ловрен. Влизането на хърватина сякаш вдъхнови Евертън и домакините стигнаха до най-доброто си положение за гол в мача в 80-ата минута.
Тогава Ричарлисон намери Калвърт-Люин в наказателното поле. Неговият техничен удар бе отразен от Алисон, а при добавката Том Дейвис уцели гредата. При последвалия ъглов удар Калвърт-Люин бе оставен непокрит, но топката бе твърде силна и той не успя да я насочи към вратата. Секунди по-късно Ричарлисон се измъкна от защитата на съперника, навлезе в наказателното поле и стреля, но Алисон отрази изстрела.

ЕВЕРТЪН - ЛИВЪРПУЛ 0:0