"Крепостта" Кристъл Палас поглежда към Европа след успех над Борнемут (видео)

Отборът на Кристъл Палас записа победа с 2:0 при гостуването си на Борнемут от 30-ия кръг на Висшата лига. Това е четвърта поредна суха мрежа за лондончани в английския елит, като го постигат за първи път от 1970 година насам. Във всеки един от тези мачове тимът достигна до крайния успех.

Техният капитан Лука Миливойевич се разписа с неспасяем пряк свободен удар в 12-ата минута. Другият гол в мача пък бе дело на Джордан Аю в 23-ата минута след асистенция на Патрик ван Аанхолт. Така Кристъл Палас събра 42 точки на 9-ата позиция в класирането и се доближи до отборите, борещи се за участие в европейските турнири. Борнемут пък е на 18-ото място в зоната на изпадащите с 27 пункта в своя актив.