Майнц се спаси и усложни ситуацията на Вердер (видео)

Отборът на Майнц 05 постигна победа с 3:1 при домакинството си на Вердер (Бремен) в среща от предпоследния 33-и кръг в Бунеслигата.

В 25-ата минута след центриране от фаул удар на Карим Онисиво беше избит от голлинията, но Робин Куайсон съумя да добута топката за 1:0. Само пет минути по-късно Жан-Пол Ботиус удвои преднината на домакините с прецизен удар. В 58-ата минута със силен шут отблизо Юя Осако върна един гол за "бременските музиканти", които се втурнаха в търсене на изравнително попадение. Вместо това в 85-ата минута резервата Едмилсон Фернандеш оползотвори извеждащ пас на Ридле Баку, за да оформи крайното 3:1.

Така 13-ият в класирането Майнц събра 37 точки и си осигури оставането в немския елит кръг преди края. Вердер обаче продължава да е на предпоследното 17-о място, като вече е на две точки от плейофната 16-а позиция, заета от Фортуна (Дюселдорф). По този начин само победа срещу Кьолн може да съхрани шансовете на "зелените" за достигане до плейоф за място в Бундеслигата през следващия сезон.