Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Гладбах е на точка от Шампионската лига (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) направи голяма крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като победи с 3:1 като гост последния в класирането Падерборн в 33-тия кръг на Бундеслигата. Така "жребците" се възползваха максимално от грешната стъпка на Байерн (Леверкузен), който загуби с 0:2 от Херта (Берлин). По този начин двата отбора си размениха местата в класирането и в последния кръг Борусия (Мьонхенгладбах) трябва да спечели точка именно срещу Херта, за да си гарантира четвъртото място. Предимството на Гладбах е доста по-добрата голова разлика от тази на "аспирините", а и двете точки, които в момента отборът има като преднина пред основния си съперник.

Патрик Херман откри резултата още в четвъртата минута, след като довкара топката, която преди това Цингерле бе избил след удар на Емболо. В 54-тата минута Падерборн изненадващо изравни резултата. Свен Мичел направи двойно със Сърбени, след което стреля в десния ъгъл за 1:1. Само минута след това обаче гостите получиха дузпа заради това, че Хюнемайер фаулира Щиндъл. Потърпевшият реализира от бялата точка, давайки отново аванс на Гладбах. Виновникът за дузпата Хюнемайер пък напълно провали своя отбор десет минути след това, когато си издейства втори жълт картон и бе изгонен.
В 73-тата Ларс Щиндъл сложи окончателно точка на спора с втория си гол днес. Този път нападателят се разписа от пет метра, след като Рами Бенбасини му асистира с глава.