Лестър и Уотфорд се поразиха с изключителни голове в последните минути (видео)

Страхотни голове в 90-ата и 93-тата минута украсиха двубоя между Уотфорд и Лестър от 30-ия кръг на Премиър лийг. Бен Чилуел откри резултата, а Крейг Доусън изравни. Така "стършелите" вече са на точка над зоната на изпдащите, а Лестър е на шест зад Манчестър Сити и на шест пред Челси.

Найджъл Пиърсън бе направил една промяна в сравнение с последния мач на Уотфорд, в който "стършелите" загубиха с 0:1 от Кристъл Палас. Крейг Доусън започна вместо Крейг Каткарт. Капитанът Трой Дийни беше титуляр.
Бен Чилуел, Джейми Варди и Юри Тилеманс стартираха за Лестър.
"Лисиците" доминираха през първото полувреме, в което темпото бе повече от добро, но в крайна сметка двете най-добри положения бяха пред вратата на Каспер Шмайхел. И двете ситуации се откриха пред Абдулай Дукуре. В първия случай изстрелът премина високо над вратата, а след това Шмайхал спаси удара на нападателя, който остана очи в очи с него. Това си остана и единственият точен изстрел през първата част. Иначе гостите владееха топката в 70% от времето преди почивката.

В 48-ата минута Шмайхел за втори път спаси Лестър, след като излезе добре и изби шут на Исмаила Сар, който бе изведен много добре от Капу.
Самочувствието на домакините се увеличаваше с всяка минута в този период. В 50-ата минута и Трой Дийни бе близо до гола, след като засече с глава добро центриране на Фемения отдясно, но топката премина встрани от дясната греда.
Десет минути след това Союнджу се измъкна и засече с глава отблизо центриране от фаул на Мадисън. Топката обаче премина встрани, а като че ли и централният бранител бе в положение на засада, макар че флагът на лайнсмена остана спуснат.
1/4 час преди края Лестър създаде двете си най-добри положения до момента. Първо страхотен изстрел на Олбрайтън срещна гредата, а след това Мадисън шутира добре от границата на наказателното поле, но Фостър изби блестящо с първата си намеса в двубоя.
В 90-ата минута Бен Чилуел донесе аванс на Лестър с изключително изпълнение. Левият бек получи от Демарай Грей и със страхотен шут прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Фостър, който не успя да направи нищо.
В третата минута на добавеното време Уотфорд обаче изравни с не по-малко атрактивен гол. Отбраната на Лестър не се справи с един корнер пред вратата си, топката рикошира в Кабаселе, след което Доусън я засече със задна ножица. Шмайхел докосна топката, но тя влезе във вратата му.