Конър Морган измъкна Ховентут от драмата срещу Билбао

Тимът на Ховентут записа жизненоважна победа с 86:79 (23:22, 20:23, 7:11, 23:17, 13:6) след продължение в драматична битка срещу Билбао във втори мач от група А на финалния турнир в Лига Ендеса. Така каталунците взеха първата си победа в заключителната фаза, благодарение на крилото Конър Морган, който блесна в най-важните моменти от двубоя.

Първите две четвърти предложиха интересен и равностоен сблъсък, като нито един от двата отбора не успя да се измъкне на някаква солидна разлика. Ховентут най-сетне можеше да разчита на лидера Клемен Препелич, който пропусна срещата с Барселона, но днес започна силно с 14 точки само за първото полувреме, приключило при 45:43 за Билбао.
Третата четвърт бе слабо резултатна, но чрез по-добрата си защита Билбао се измъкна на 6 точки преднина от съперника си - 55:49. Тя обаче бе стопена по бързата процедура със серия от 13:3 на Ховентут в началото на последните 10 минути. Баските не се притесниха от случващото се и си върнаха аванса след добри изяви на Рафа Мартинес и Жонатан Русей - 69:66 при 2:52 до края.
Всичко трябваше да се решава в последния момент, след като Бен Ламърс вкара кош за 73:71 за Билбао. Конър Морган от Ховентут обаче отвърна със същото и изравни резултата, а пропуск от тройката на Русей вкара двубоя в продължения при 73:73.
Отново Морган бе над всички на паркета и продължи да реализира, за да даде пет точки аванс на Ховентут. Символичните домакини обаче не се предадоха и свалиха дефицита, но кош на Хави Лопес Аростеги и последвали успешни наказателни сложиха точка при 79:86.
Клемен Препелич вкара 21 точки за Ховентут. Шави Лопес Аростеги и Ненад Димитриевич добавиха по 11, а Морган вкара 9 за успеха. Жонатан Русей наниза 18 за Билбао, докато Рафа Мартинес вкара 16, а Емир Сюлейманович остана с 11 точки.