Бивша звезда на Нюкасъл прати Аланияспор на исторически финал (видео)

Трабзонспор елиминира Фенербахче и стигна финала за Купата на Турция

Аланияспор разгроми с 4:0 Анталияспор и с общ резултат 5:0 за първи път в историята си се класира за финала в турнира за Купата на Турция. Папис Сисе беше големият герой за домакините. Сенегалецът заби хеттрик, а едно попадение вкара Кейхун Гюлселам.

При 0:0 Сисе едва не се сби със свой съотборник, който не му подаде. В 15-ата минута бившият нападател на Нюкасъл откри резултата след кратко разбъркване и точен удар в долния ляв ъгъл на вратата. Десет минути по-късно Гюлселам засече с глава центриране от корнер и удвои аванса на Аланияспор.
В самото начало на втората част Сисе се разписа за 3:0 след асистенция на миналия през Рома Салих Учан, а отново звездата на домакините беше точен в 49-ата минута, изпреварвайки стража на Анталияспор.

Другият финалист в турнира е Трабзонспор, който елиминира Фенербахче.