"Кралска" доминация от Реал Мадрид

Реал Мадрид не си позволи да сгреши в откриващия си мач от финалната фаза на Лига Ендеса. В първа среща от група Б на турнира "белите" постигнаха победа с 91:73 (37:16, 21:32, 11:14, 22:11) над Гран Канария в зала "Ла Фонтета". Мадридчани избухнаха през първата четвърт, в която вкараха 37 точки, и това им достави достатъчно гориво, за да стигнат до финалния успех.

8 поредни точки на Нико Лапровитола дадоха тон за действията на "кралския клуб". Реал започна двубоя с чудесна серия от 11:2, но символичните гости сведоха разликата до 4 точки по средата на частта.
Антъни Рандълф също започна по страхотен начин, като двамата с Лапровитола реализираха общо 16 от първите 18 точки за "белите".
Първата двуцифрена преднина дойде при 21:11 за столичани след два успешни наказателни на Джейси Керъл. Серхио Юл пък продължи наказателната акция с две поредни тройки, а Джейси Керъл оформи крайния резултат след първите 10 минути с нова успешна далечна стрелба - 37:16.
Тройките продължаваха да валят и през втората четвърт, като Гран Канария също сътвори добри изпълнения, най-вече чрез лидера си Мат Костело, който наниза 17 от 32-те точки за участника в Еврокупата през миналия сезон.
Усетиха се нерви у лидера на Реал Факундо Кампацо, който допусна да му бъде свирено техническо нарушение. Лапровитола се върна на паркета с още една тройка, но Гран Канария свали дефицита си на 10 точки преди голямата почивка - 58:48.
Гран Канария започна да се противопоставя все по-сериозно, което доведе до нови нерви у отбора на Пабло Ласо. Този път Рандълф бе санкциониран с техническо нарушение, а авансът на "белите" бе свален на 6 точки по средата на третия период. Резултатността спадна в сравнение с първите две части, а след три четвърти игра цифрите на таблото сочеха 69:62 за Реал Мадрид.
Мадридчани си върнаха двуцифрения точков аванс след добро начало на последната четвърт с последователни кошове на Томпкинс, Керъл и Юл - 75:64 при оставащи 6:14 на часовника. Силите на Гран Канария постепенно привършваха, а с това и времето изтичаше за потенциален обрат. Ситуацията не се промени особено до края на двубоя и Реал затвори мача с крайното 91:73.
Джейси Керъл и Серхио Юл реализираха по 19 точки за успеха на "кралския клуб". Николас Лапровитола и Антъни Рандълф се разписаха с по 11 пункта. Мат Костейо се представи чудесно с 26 точки и 8 борби за Гран Канария, а Джон Шурна добави 10 точки.