Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:3

Валенсия мина безпроблемно през Андора

Домакините от Валенсия също започнаха финалната фаза от Лига Ендеса по печеливш начин, след като се разправиха с Андора с крайното 90:74 (22:14, 28:27, 17:19, 23:14) в "Ла Фонтета". Двубоят откри програмата на група Б от заключителната фаза на турнира, в която личат имената на Реал Мадрид и Гран Канария. Момчетата на старши треньора Хауме Понсарнау направиха цели 20 грешки, но по-стабилната стрелба им осигури крайния успех.

Домакините показаха наличието на повече класа от съперника си още в първата четвърт и след серия от 9 безответни точки успяха да се отскубнат на 8 пункта от Андора. Първата двуцифрена разлика дойде след кош и фаул на Боян Дублевич за 22:12, но гостите все пак свалиха 2 точки от пасива си, за да приключат частта при 22:14.
Тройка на Сан Еметерио върна двуцифрената разлика за Валенсия, но след това гостите направиха силна серия от 12:2 и по този начин изравниха резултата при 27:27. Играта стана равностойна и тимовете се преследваха на минимална разлика, но в края на периода Валенсия отново излезе напред със солидна преднина след последователни кошове на Абалде, Колом и Мотум - 50:41 след 20 изиграни минути.
Третата четвърт също започна с мощно темпо от играчите на Валенсия и по едно време авансът им се качи на 16 точки. Гостите обаче не позволиха на съперника да се изплъзне чак толкова и в края на частта взеха нещата в свои ръце, за да стопят двуцифрения дефицит и да се оттеглят на кратка почивка преди решаващите 10 минути при резултат 67:60 за Валенсия.
Известно количество грешки от страна на валенсианци позволиха на Андора да започне четвъртия период със серия от 9:0 и да се върне в мача при 70:69. Спокойствието у домакините се върна с два последователни коша на Майк Тоби и Абалде за шест преднина. Прекален брой пропуски и некачествени изпълнения в атака костваха мача за Андора, а двуцифрената разлика се върна след тройка на Тоби. Отново той бе точен в следващото нападение и така интригата в двубоя приключи, а крайният резултат дойде при 90:74.
Алберто Абалде поведе колоната от реализатори за Валенсия със 17 точки. Майк Тоби бе ключов за успеха с "дабъл-дабъл" 15 точки и 13 борби, Йоан Састре се включи от пейката с 11 пункта, а Сам Ван Росом завърши с 10 точки и 6 асистенции. Давид Йелинек вкара 11 точки за Андора, а с по 10 останаха Деян Тодорович, Джеръми Сенглин и Банджа Сай.