Атлетико Мадрид се развихри с 5 гола и се завърна в Топ 4

Атлетико Мадрид постигна убедителен успех с 5:0 в гостуването си на Осасуна от 29-ия кръг на Ла Лига. Възпитаниците на Диего Симеоне показаха стабилна игра и заслужено си тръгнаха с трите точки от "Ел Садар". Точни за успеха на столичани бяха Жоао Феликс в 27-ата и 56-ата минута, Маркос Йоренте в 80-ата, Алваро Мората в 83-ата и Яник Ферейра-Караско в 88-ата минута. С този успех "Дюшекчиите" поне временно се изкачиха в Топ 4 преди изиграването на останалите два мача от кръга.

Атлетико откри резултата в 27-ата минута, когато защитник на Осасуна изчисти лошо топката и я прати в краката на Жоао Феликс, който без забавяне стреля във вратата за 0:1.

В 56-ата минута португалецът добави второ попадение на сметката си с любезното съдействие на Диего Коща. Бразилецът получи пас зад защитата и изведе Феликс на празна врата, а той нямаше как да сгреши за 0:2.

Третият гол си го изработи Маркос Йоренте, който получи в наказателното поле, успя да се освободи от трима бранители и да стреля мощно в мрежата за 0:3.

В 82-ата минута пък Йоренте асистира на Алваро Мората, извеждайки го на скорост, а нападателят от малък ъгъл успя да порази вратата за 0:4. Първоначално голът не бе зачетен, но след намесата на ВАР се видя, че няма засада и попадението бе признато.

В 88-ата минута Йоренте се отчене с нова асистенци, този път извеждайки Яник Ферейра-Караско, който оформи крайното 0:5.

Така Атлетико Мадрид събра актив от 49 точки и излезе на 4-ото място в класирането, но е с мач повече от Реал Сосиедад, който дебне зад гъба му. Осасуна пък остава на 11-ата позиция с 35 точки.