Ейбар и Атлетик направиха хубаво дерби, но не спечелиха много от това (видео)

Ейбар и Атлетик Билбао не успяха да излъчат победител в баския си сблъсък от 29-ия кръг на Ла Лига. "Лъвовете" поведоха рано, но след това домакините стигнаха до пълен обрат. В крайна сметка двубоят завърши при резултат  2:2 след две дузпи, четири гола и зрелищен футбол.

Срещата започна добре за гостите, които поведоха в осмата минута след дузпа, отсъдена заради игра с ръка на Ескаланте след удар от въздуха на Юри Берчиче. Нарушението първоначално не бе забелязано от главния рефер, но след намесата на ВАР този пропуск бе коригиран. Раул Гарсия изпълни наказателния удар и след като топката чукна лявата греда, влезе във вратата на Дмитрович.

Ейбар реагира бързо и изравни резултата 11 минути след това,  след като Кике засече буквално с носа си центриране на Педро Леон. Нападателят дори разкървави носа си в тази ситуация, но въпреки това ликуваше - 1:1.

Пет минути след подновяването на играта наставникът на домакините Хосе Луис Мендилабар бе изгонен заради протести и претенции за две неотсъдени дузпи. В 75-ата минута Ейбар все пак получи 11-метров наказателен удар след намесата на ВАР. Дани Гарсия задържа Ескаланте, така че решението бе правилно. Фабиан Ореяна реализира дузпата, правейки пълен обрат. Билбао изравни почти мигновено - в 81-вата минута Асиер Вийялибре засече от въздуха центриране на Дани Гарсия за крайното 2:2.

Атлетик Билбао е на десето място с актив от 39 точки, докато Ейбар е 16-и.