Челси изригна във втората си контрола

Челси разгроми със 7:1 Куинс Парк Рейнджърс в контрола, играна на "Стамфорд Бридж". Това е втори успех за лондончани във втората им проверка през тази седмица, след като преди няколко дни селекцията на Франк Лампард надигра с 1:0 Рединг на клубната си база.

"Сините" водеха с 4:1 на почивката след голове на Мейсън Маунт, Вилиан, Рубен Лофтъс-Чийк и Оливие Жиру. През второто полувреме Лофтъс-Чийк се разписа още веднъж, а Били Гилмор добави още две попадения.

Н'Голо Канте започна като титуляр, след като през седмицата поднови пълноценни тренировки с Челси. "Сините от Лондон" подновяват сезона с гостуване на Астън Вила следващата неделя.