Адениджи герой за Дебрецен срещу отбора на Камен Хаджиев

Отборите на Дебрецен и Академия Пушкаш не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от 29-ия кръг на първенството на Унгария. Срещата обаче бе доста вълнуваща и завърши при резултат 2:2. Цял мач за гостите записа българският бранител Камен Хаджиев.

Големият герой за домакините пък бе бившият нападател на Левски Бабатунде Адениджи. Нигериецът отбеляза и двата гола за своя тим. Той откри резултата в 6-ата минута, но Академия Пушкаш направи обрат с голове на Кнежевич в 32-ата и Ван Нийф в 57-ата минута. Отново Адениджи в 62-ата минута докара нещата до 2:2 и този резултат се запази и до края на двубоя.

Това равенство не бе добър резултат за Академия Пушкаш, като тимът пропусна да атакува третото място във временното класиране и остава на 4-ата позиция с 44 точки. За Дебрецен обаче спечелената точка е доста ценна, тъй като тимът се бори за оцеляването си и се намира на предпоследното 11-о място с 32 точки. Водач е Ференцварош с 67 точки.