Тимът на Роналдо се отскубна от изпадащите (видео)

Отборът на Валядолид записа ценна победа с 2:1 при гостуването си на Леганес в дуел между тимове, борещи се за оцеляване в Ла Лига. “Бяло-виолетовите” се наложиха след попадения на Енес Юнал (2) и Рубен Алкарас (54). В 84-ата Оскар Родригес намали от дузпа. С успеха момчетата на Серхио Гонсалес взеха преднина от седем точки от 18-ия Майорка. Леганес остава в зоната на изпадащите и е на три точки от спасителния бряг.

Още във втората минута “лос пепинерос” допуснаха фрапантна грешка и се оказаха догонващи в резултата. Защитникът Чидози Авазием не се разбра с вратаря Иван Куеяр и топката беше подарена на Енес Юнал, който вкара в опразнената врата. След попадението домакините владееха продължително и завършиха частта с 65% притежание. Това обаче не им помогна за точен удар.
В 54-ата минута тимът от Кастийя и Леон вкара второ попадение. Юнал подаде вдясно към набралия скорост Оскар Плано, който центрира на втора греда, Карнеро не успя да уцели топката, но Рубен Алкарас я намери страхотно от въздуха и реализира с помощта на напречната греда. В 84-ата Лега върна интригата след гол от дузпа на Оскар Родригес. Наказателният удар беше отсъден за очевидно нарушение на Салису срещу Асале.