БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Байерн е на 1/4-финал след разгром, Олденбург също минава напред (видео)

Защитаващият шампион на Германия Байерн (Мюнхен) продължава към четвъртфиналната фаза на заключителния турнир в Бундеслигата. Участникът в Евролигата не срещна проблеми срещу Гьотинген и доминира през целия мач, спечелен с 90:55 (26:18, 21:13, 24:12, 19:12) в "Ауди Доум". Момчетата на Оливер Костич вече са втори с 2 победи и 1 загуба в група "А" на турнира, докато Гьотинген e четвърти с баланс 1-2.

Данило Бартел бе най-добър за баварците със своите 19 точки. Диего Флакадори добави 13 точки, а Томас Брей остави 11 на сметката си. За Гьотинген единствено Марвин Омувие завърши с двуцифрен точков актив - 13 точки и 7 борби.

В другия мач от вчерашния ден Олденбург изтръгна важен успех срещу Крайлсхайм Мерлинс и по този начин също си осигури място на четвъртфиналите. "Жълтите" надделяха с
85:83 (20:16, 24:22, 16:24, 25:21)
и заемат третата позиция в група "А" с 2-1, докато Мерлинс са последни без победа от 4 мача.
Рашид Махалбашич отново остави добри впечатления за победителите с 19 точки и 10 борби. Нейтън Буут добави 16 точки за успеха, Рики Поулдинг записа 11, а Тайлър Ларсън се отчете с 10. За Мерлинс Морис Стъки вкара 17, Себастиан Ерера и Деян Ковачевич нанизаха по 16, а Дейвид Брембли добави 14.